Cukr dolu 60 kapslí po 533 mg

 • při poruchách metabolismu cukrů a nadváze
 • snižuje hladinu cukru v krvi a moči
 • omezuje chuť na sladké
 • harmonizuje slinivku
 • odlehčuje ledvinám
 • podporuje žaludek a játra
 • stimuluje trávení
 • prebiotikum
 • antidiabetikum
 • vhodné i pro diabetiky
 • unikátní kombinace bylinných extraktů, minerálů a vitaminů dle ověřené receptury Dr. Jany Paukertové

Složení:

Gurmar: výtažek z rostliny Gymnema Sylvestre, která je celostvětově nejužívanějším antidiabetickým přípravkem. Obsah kyseliny gymnemové, pomáhá optimalizovat tělesné hospodaření s glukózou a vylučovat inzulín a příjem glukózy v buňkách. V produktu CUKR DOLŮ je 30% extrakt, který je v této koncentraci ojedinělý v ČR.

Pampeliška: v lidové medicíně se pampeliška používá hlavně v souvislosti se zánětlivými stavy vylučovací soustavy, především záněty močových cest, ledvinovými kameny, zažívacími problémy a jako silné diuretikum. Dále podporuje tvorbu žluči, která je velice důležitá pro trávení tuků. Pampeliška je také známá pro svůj vliv zlepšení jaterních funkcí, snížení cholesterolu, krevního tlaku a tělesné váhy u obézních lidí. V neposlední řadě má pampeliška pověst silného antioxidantu a intenzivně se o ní mluví v článcích týkajících se onkologických problémů.

Zelená káva: je známá jako "nakopávač" díky kofeinu a jako silný spalovač. Kofein dokáže stimulovat centrální nervový systém, urychlovat metabolismus a dodává energii. Další výhodou je obsah tzv. kyseliny chlorogenové, která hlídá hladinu cukru v krvi, štěpí sacharidy a napomáhá jejich vstřebávání.

Moruše: dříve se hodně používala v různých formách při léčbě kašle, sípání, edémů, k léčbě vysokých teplot apod. V dnešní době je známá jako silný antioxidant, diuretikum, látka účinná na chronické bolesti svalů a snížení tlaku. Nejdůležitější její funkce spočívá v podpoře a regeneraci cévního systému.

Chrom: je stopový prvek (minerál), který je nezbytný pro správné působení inzulínu, který stabilizuje hladinu cukru a aktivuje procesy pro výrobu energie. Zlepšuje příjem glukózy, čímž dochází k lepšímu prokrvení a udržování hladiny cukru. To vše má za následek získávání energie z tuků a budování svalové hmoty, hubnutí a ztrátu viscerálního tuku.

Vitamin B6, B9, B12: tyto druhy vitamínů jsou nejdůležitější a nejvíce potřebné pro tělesné procesy. Také jsou to nejvíce spalované složky při stresu a nevyváženém jídelníčku. Dohromady pomáhají snižovat homocystein a podporovat lepší využitelnost energie buňkami. Vitaminy B6 přispívají k prevenci vzniku nervových a revmatických onemocnění, zklidňují, a podílí se na metabolismu aminokyselin. B12 je důležitý pro krvetvorbu a proti krevním poruchám. B9 je důležitý nejen kvůli krvetvorbě, ale hlavně díky němu vzniká celá řada nezbytných aminokyselin.

Vitamin E: rozpustný v tucích, je pro lidský organismus nejlepší antioxidant. Chrání buněčné membrány před poškozením, napomáhá zpomalovat stárnutí a zlepšuje hojení. Kromě toho stabilizuje a ovlivňuje propustnost membrán buněk. Což je při problémech s cukrem velice důležitý aspekt. Nedostatek vitamínu E je spojen s nadměrným ukládáním tuků, problémy se střevem či sníženou obranyschopností těla.

Složení 1 kapsle DDD%

Extrakt z kořene pampelišky 125 mg ND

Extrakt ze zelené kávy 100 mg ND

Extrakt z gymnémy lesní 100 mg ND

Extrakt z listu moruše 100 mg ND

Chromium pikolinát 100 mg 100

Vitamin E 6 mg 50

Vitamin B6 2 mg 143

Vitamin B9 400 ug 200

Vitamin B12 2,5 ug 100

*DDD % - procento doporučené denní dávky

ND - % není definováno

Dávkování: 3x denně 1 kapsle před jídlem. Zapít dostatečným množstvím vody tj. min. 2 dl. Účinek se projeví přibližně po 3 týdnech pravidelného užívání. Dávkování je stanoveno pro ženu do 65 kg a muže do 85 kg. Při vyšší tělesné váze je doporučena konzultace, která určení správné dávkování.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Není vhodné pro děti do 6 let. Výrobek není určen jako náhrada vyvážené a pestré stravy.

Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a temnu při teplotě do 25°C.

Neobsahuje žádné konzervanty, barviva a chemické látky. 

590,00 Kč